Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zabytek Zadbany 2021 r - informacja o konkursie

Narodowy Instytut Dziedzictwa informuje o kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany 2021”, który skierowany jest do tych właścicieli obiektów zabytkowych, którzy opiekę nad nim sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania.
Konkurs ma na celu promocję właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych prac konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad przedsięwzięciem, w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.
Konkurs nie ma charakteru finansowego, adresowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych.
Zgłoszeń obiektów wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych mogą dokonywać ich właściciele, posiadacze i zarządcy, a także Wojewódzcy Konserwatorzy Zabytków, konserwatorzy samorządowi oraz kierownicy delegatur Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków. Procedury konkursowe prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa; sekretariat konkursu – NID Oddział Terenowy w Olsztynie.
Termin składania wniosków to 31 stycznia 2021 r., a szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć  na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa  www.nid.pl   (w zakładce „Dla właścicieli i Zarządców” - „Zabytek Zadbany”).

Zygmunt Borkowski
Dyrektor Wydziału
Infrastruktury i Rolnictwa
(elektroniczna akceptacja)